Ekonomi

Corendon Airlines ile AFI KLM işbirliği büyümeye devam ediyor

Corendon Airlines, Boeing 737 uçaklarından oluşan filosunun motor bakım desteği için AFI KLM E&M ile 2019 yılı sözleşmesinin kapsamını yeni bir anlaşma ile genişletti.

Corendon Airlines ve AFI KLM E&M yeni bir sözleşme imzaladıklarını duyurdu. Corendon Airlines’ın uzun vadeli bakım ortağı AFI KLM E&M, havayolunun filosundaki altı CFM56-7B motorunun bakımından sorumlu olacak. Motorlardan ikisi Corendon’un Türk filosundaki uçaklarda, diğer dördü ise Malta’daki iştiraki Corendon Airlines Europe’un filosunda kullanılıyor. Motorların bakımı önümüzdeki birkaç ay içinde AFI KLM E&M’nin Amsterdam’daki motor atölyesinde yapılacak.

Dünya çapında çok sayıda havayoluna ve operatöre hizmet veren AFI KLM E&M, CFM56-7B motorları için dünyanın önde gelen bakım hizmetleri sağlayıcılarından biridir.

Corendon Airlines’ın kurucu ortağı ve CEO’su Yıldıray Karaer:

“Bakım hizmetlerinde büyüyen işbirliğimizin teknik kalitesinin ötesinde, AFI KLM E&M tarafından sunulan samimi ve doğrudan ilişkiyi takdir ediyoruz. AFI KLM E&M uzmanları, operasyonlarımızı güvenilir tutmak için gereken şeffaflığı sağlayarak, neyin mümkün olduğu konusunda her zaman çok netti.” söz konusu.

KLM E&M Başkan Yardımcısı Ton Dortmans ekledi:

Corendon Airlines filosunun güvenliğine katkıda bulunmak bizim için bir onurdur. Ekiplerimiz Corendon Airlines’ı iyi tanıyor. Corendon Airlines’ın yeni uçağının ihtiyaçlarına göre hazırlanmış kapsamlı bir anlaşmaya imza atmaktan büyük heyecan duyuyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu